spitaluleuropean

Faceți o programare

Tratament cu implant

Ce este un implant?
Implanturile dentare sunt rădăcini dentare artificiale realizate din titan care pot funcționa ca dinții naturali. Este cunoscut și sub numele de filet. Este cea mai potrivită opțiune ca alternativă la dinții naturali. Nicio proseză, în afară de implanturi, nu poate înlocui rădăcinile dentare.

Gold Standard IMPLANT DENTAR
În această situație, cel mai important lucru este de a face topirea osului maxilar datorită implanturilor dentare plasate după extracția dentară. Retenția protezelor amovibile poate fi crescută și cu implanturi realizate în osul maxilar fuzionat.

Care este prețul unui implant?
Prețurile implantului variază în funcție de marca implantului. Prețul implantului se face în dollari ($) sau euro (€) în majoritatea clinicilor. Prin urmare, este afectată negativ de creșterea cursului de schimb. Deoarece prețurile implanturilor în spitalul nostru sunt percepute în lire turcești, pacienții noștri nu sunt afectați negativ de creșterea cursului de schimb.

DIFERENȚE DE IMPLANT FAȚĂ DE ALTE APLICAȚII
Implanturile dentare sunt rădăcini artificiale ale dinților din titan care sunt plasate în osul maxilarului pentru a înlocui dinții pierduți din diverse motivate.
Din acest motiv, există diverse avantaje pentru implanturile implantabile.
Nicio proseză, în afară de implanturi, nu poate înlocui rădăcinile dentare.
Prin tratamentul cu implant, resorbția osoasă este prevenită prin asigurarea faptului că implantul acționează ca o rădăcină a dintelui.
Implantul oferă o mai bună funcție de vorbire și de mestecat decât punțile și prostele tradiționale. Nu este nevoie să reducă dimensiunea dinților sănătoși necesari pentru construcția de prosteze de punte. Acesta este cel mai important lucru de făcut cu fața și buzele tale.

Comentarii (0)